Eryaman Octave Müzik Saksafon Dersi

Ankara’da Etimesgut Eryaman’daki Octave müzik evimizde modern metodlar kapsamında saksafon ve diğer enstürmanları kısaca müziği aşılama misyonuyla hizmet vermekteyiz. Müzik ile gelişen hayatlar, her zaman diğer hayatların bir adım önünde olmayı başarmıştır. Bu nedenle siz de müzik ile kendinizi geliştirme şansına sahip olmalısınız.

Niçin Octave Müzik kursu?

Eryaman Müzik Kursu, müşteri memnuniyeti parolası ile hizmetlerini tüm hızıyla sürdürmeye devam ediyor. Müziğin toplumu ayakta tutmak için önemli etkenlerden biri olduğunun farkında olan ekibimiz, tüm hızıyla sizlere yardımcı olmaya devam etmektedir. Siz de Eryaman Müzik kursuna kayıt olarak, bu alanda kendinizi geliştirme şansına sahip olabilirsiniz. Müzik, hem bir tutku hem de bir iş olabilir sizin için. Eğer Müziği hayatınızın geçim kaynağı yapmak isterseniz, çok büyük emek vermeniz gerektiğini unutmamalısınız. İlk adım olarak Eryaman müzik kursu tercihinde bulunabilirsiniz…devamı

Ayrıca ; Ankara Eryaman Keman kursu, Ankara’nın en iyi keman hocalarını bünyesinde bulunduruyor. Grup derslerinden ziyade bireysel özel derslerini daha doğru buluyor ve ısrarla öneriyoruz. Müzik evimizde ise bireysel ders vermeye özen gösteriyoruz enstürman derslerinin dershane anlayışı ile aktarılmasının doğru bulmuyoruz.

Profesyonel ya da hobi amaçlı saksafon dersi almak isteyen – gençler, yetişkinler ve çocuklar için oluşturulmuş sınıflar ve özel ders imkanları ile Ankara’da müzik severlere hizmet vermekteyiz.Alanlarında uzman eğitmenlerimizle işlenen saksafon derslerimiz, haftada bir saat birebir-özel- dersten oluşmaktadır. Çalışma gün ve saatleri öğrencilerimizin ve stüdyomuzun uygunluğuna göre programlanmaktadır. Saksafon eğitimi veren stüdyomuz Octave Müzik, gelişen teknikler doğrultusunda kendini yenileyen eğitim programlarıyla, geleneksel kültürle biçimlenmiş çalgı tekniklerini ve eğitim yöntemlerini, günümüz anlayış ve biçimlerine uyarlayıp – yorumlayarak günümüz müziğine ve eğitimine bakmaktadır.çalgı çalabilmek için bir yaş sınırı olmadığına ve kulağın eğitilerek gelişebileceğine inanan eğitim felsefemizle her yaştan müzik sever kurslarımıza katılabilmektedir.

SAKSOFON (SAKSAFON) DERS PROGRAMLARIMIZ

Saksafon derslerimiz, klavye, dudak ve bek’e hakimiyet kazanma çalışmalarıyla başlar.Doğru ses ve üfleme tekniklerinin oturtulmasının peşinden, gamlar öğretilmekte ve doğaçlamanın esaslarını belirleyen armoni kuralları çalışılmaktadır.Önemli caz albümlerinin ve solo transkriptlerin çalışıldığı diğer bir dönemde Charlie Parker, Coltrane gibi caz virtüözlerinin çalışmaları incelenmektedir.1910’lardan gelen New Orleans geleneği, klasik dönem caz-blues ruhu ve dehemmiyet içerisinde oluşmuş akımlar, sırayla örneklediğimiz standartlarla enstrüman’da çaldırılmaktadır.Öğrencilerimize kazandırmaya çalıştığımız bu ruh ile yorumlama ve doğaçlama tekniklerinden bahsedilmekte, bu mevzuda çalışmalar yapmaktayız.Seçtiğimiz parçalar oluşturduğumuz combolarda icra edilmekte, bu derslerde önemli caz standartlarından örneklendirmeler yapılmaktadırÇalmak istediğiniz tarza yönelik değişken olabilen türler (pop, caz, latin vb.) ve çalmak dilediğiniz enstrümana (sopranino-soprano-alto-tenor-bariton-bas) yönelik her türlü soru ve görüşleriniz için bizlere ulaşabilirsiniz.

SAKSAFON; Saksafon çoğunlukla pirinç yapılan, koni ve “S” biçiminde olan, ağızındaki kamışla ses çıkaran bir enstrümandır. 1840’lı yıllarda, Adolphe Sax’ca bulunmuştur. Saksofon genellikle pop ve caz müziği ile ilişkilendirilse de, önceleri klasik batı müziği ve ordu müziği çalgısı olarak tasarlanmıştı.

Bir önceki yazımız olan Elektro Gitar başlıklı makalemizde Eryaman Elektro Gitar Kursu ve Eryaman Elektro Gitar Dersi hakkında bilgiler verilmektedir.

12 Nisan 2019
457 kez görüntülendi
Call Now ButtonAramak İçin Hemen Tıklayın