Eryaman Octave Müzik Piyano Dersi

hafif ve güçlü sesli klavsen (gravicembalo col piano e forte) anlamında kullanılan piyanofortenin kısa adı olan piyano, tasarım saygınlıkıyla son derece kompleks bir enstrümandır. Yapı itibarıyla karmaşık olan piyanodan ses çıkartmaksa çok daha kolaydır. çünkü piyanoda melodi çalmaya başlamak öteki enstümanlara bakılırsa hızlı olur. Öğrenciler, gitar, keman ve bunun benzer biçimde çidraklara oranla çalışmalarından daha kısa zamanda sonuç almaya başladıklarından, piyanoda süreklilık nispeten basit sağlanmaktadır. öteki çalgılarda olduğu gibi piyanoda da tekniğin başlangıçta doğru oturması çok önemlidir. Doğru bir çalma tekniği ileride karmaşıklaşacak eserlerde kolaylık sağlar. Yanlış oturmuş bir teknikle üst seviye birçok eseri çalmaksa nerede ise imkansızlaşır. çünkü öğretmenin alanında uzmanlaşmış olması çok önemlidir. Hem de muntazam oturmuş bir teknik, her enstrümanda olduğu gibi piyanoda da gelecekte karşılaşılabilecek fiziksel rahatsızlıkları engeller.

 

Piyano eğitimi almak isteyen herkeste ilk başta bazı endişeler, kaygılar olacaktır. Piyano öğrenmek diğer enstrümanları öğrenmekten daha uzun sürebilir. Unutmayın ki kısa yoldan Piyano öğrenmeniz mümkün değil, bir tek ipuçları ve bazı tekniklerden yararlanabilirsiniz. Sağ ve sol beynin aynı anda çalışması ve parmakların kollar ile senkronize halinde olması gerekir. Düzenli uygulamalar ve çalışmalar yardımıyla Piyano öğrenmek kararlı olunca zor değil aksine oldukça kolay. Eğer günlük 45 dakikanızı ayırıp ufak melodiler üzerine düzenli olarak çalışırsanız, öğrenme isteği ve tutkusunu üzerinizde her çalışmayıda taşırsanız başarabilirsiniz anlamına gelir. İlerlediğinizi görmek daha fazla kendinize güvenmenizi ve motivasyonunuzu artıracağı için çalışma istediği de daha çok artmış olacaktır. Piyano’ya yeni başlayanlar için düzenli bir program hazırlanır ve adım adım o programdaki adımlar izlenir. Eğer ustalaşmış bir piyanist olmak istiyorsanız egzersizler ve eğitmenleriniz çok önemlidir. Eğitiminizde uygulanacak olan programın iyi tasarlanmış olması gerekir, durumunuza nazaran yine edeceğiniz ve çalışmanız gereken teknikleri daha çok çalışmalısınız. Tekrar ettiğiniz ve meydana getirdiğinız çalışmalar sonrası elleriniz ve parmaklarınız esneklik kazanacaktır bu da daha hızlı ve senkronize olmanızı elde edecektir.

 

Piyano dersini yetişkinler de, çocuklar da alabilir. Erken yaşlarda alınan piyano dersinin çocuklarda beynin mantıksal işleyişini geliştirdiği gözlemlenmiştir. Ritim duygularının gelişmesini sağlar ve kol, parmaklar ve beynin daha kontrollü bir senkronize şekilde çalışmasını sağlar. Erken yaşta çocuğunuzun piyano dersinden zevk aldığından, eğlendiğinden emin olun, gerekirse çalıştığı bir akoru çalabilirse onu ödüllendirin ve sıkılmadan çalmasını sağlayın, onu piyano çalmaya teşvik edecek farklı yollar düşünüp uygulayın. Zorlama yada kısıtlama gibi etkenlerin çocuğunuzu stresli bir hale sokacağını ihmal etmeyin aksi halde onun enstrümanına küsmesine sebebiyet verebilirsiniz. Ezberleme çalışmalarında onlara destek olup birlikte çalışmanız, dersleri ve asıl önemlisi piyanoyu daha çok sevmesini sağlayacaktır. Piyano öğrenmesi zor bir enstrümandır fakat, öğrenildikten sonrasında duygularınızı aktarabileceğiniz ve keyifli, zevkli süre geçirerek kullanabileceğiniz bir yeteneğe haiz olacaksınız.

 

İlk defa Piyano öğretmeni seçilmesi önemlidir, her eğitmen farklı öğretim yöntemleri ve teknikleri kullanılır. Bu nedenle kurumsal ve yeterliliği kanıtlanmış eğitmenleri tercih etmenizi öneririz.

Niçin Octave Müzik kursu?

Eryaman Müzik Kursu, müşteri memnuniyeti parolası ile hizmetlerini tüm hızıyla sürdürmeye devam ediyor. Müziğin toplumu ayakta tutmak için önemli etkenlerden biri olduğunun farkında olan ekibimiz, tüm hızıyla sizlere yardımcı olmaya devam etmektedir. Siz de Eryaman Müzik kursuna kayıt olarak, bu alanda kendinizi geliştirme şansına sahip olabilirsiniz. Müzik, hem bir tutku hem de bir iş olabilir sizin için. Eğer Müziği hayatınızın geçim kaynağı yapmak isterseniz, çok büyük emek vermeniz gerektiğini unutmamalısınız. İlk adım olarak Eryaman müzik kursu tercihinde bulunabilirsiniz…devamı

Ayrıca ; Ankara Eryaman Piyano kursu, Ankara’nın en iyi piyano hocalarını bünyesinde bulunduruyor. Grup derslerinden ziyade bireysel özel derslerini daha doğru buluyor ve ısrarla öneriyoruz. Müzik evimizde ise bireysel ders vermeye özen gösteriyoruz enstürman derslerinin dershane anlayışı ile aktarılmasının doğru bulmuyoruz.

 

Bir önceki yazımız olan Konservatuarlara Hazırlık başlıklı makalemizde Eryaman Konservatuarlara Hazırlık Dersi ve Eryaman Konservatuarlara Hazırlık Kursu hakkında bilgiler verilmektedir.

09 Nisan 2019
505 kez görüntülendi
Call Now ButtonAramak İçin Hemen Tıklayın