Perküsyon

Perküsyon

Perküsyon

Perküsyon, vurmalı müzik aletleri ve ritim amacı ile kullanılan çalığılar klasmanına girmektedir. Latince olan Perküsyon kelimesi, Türkçede vurarak ses çıkartmak anlamına geliyor. İnsan sesinden sonra kullanılan en eski müzik aleti olarak dikkat çeker. Ankara Eryaman Müzik kursu, Perküsyon dersi veren ender müzik okullarından  biri olarak dikkat çekiyor. Müşteri memnuniyetini her zaman için ilk planda tutan kurum, hizmetlerine devam ediyor.

Pek çok insan Perküsyonu tek bir enstrüman olarak bilmektedir. Vurmalı çalgıların bütün olarak adlandırılan bu kavram, güzel sesler ve efekteler çıkarmanıza yardımcı olur. Bunlara tahta, demir, taş gibi cisimler de dahildir. Perküsyon kurslarında, belli başlı müzik aletleri kullanılmaktadır. Bu yazımızda Perküsyon derslerinde kullanılan müzik aletlerini sizler için ayrıntılı olarak işleyeceğiz. Enstrüman derslerimiz ile, siz de pek çok alanda bilgi sahibi olma şansına sahip olacaksınız.

Conga, diğer adı ile Tumba, Latin Amerika kökenli olarak bilinse de Afrika kökenli bir müzik aleti olarak dikkat çekiyor. İlk zamanlarda Afrika’da dini törenlerde ve ayinlerde kullanılmaktaydı. Sonralarında ise, Afrikalılar, Amerika’ya köle ticareti nedeniyle giderken, bu müzik aletini yanlarında götürmüştür. Tumba çok fazla ilgi görmesi nedeniyle, müzik literatürüne kısa süre içinde katılmıştır.

Cembe olarak bilinen Djembe de Perküsyon aletlerinden biridir. 13. Yüzyılın ortalarında Mali Cumhuriyetinde kullanılmaya başlanmıştır. Günümüze kadar farklı kültürlerden etkilenerek gelmiştir. Afrika ülkelerinin ulusal enstrümanı olarak bilinir.  Vurmalı çalgılar genel olarak Afrika kökenlidir. Bu, Afrika insanının müziğe karşı olan tutkusu ile açıklanabilir. Afrika insanının sıcak kanlı oluşu, müziklerine de direkt olarak yansımıştır. Bir ırkı anlamak için müziklerine kulak vermek kimi zaman yeterli olacaktır. Enstrüman dersleri için sitemizi takip edebilirsiniz.

Ankara Eryaman Müzik kursu, tüm bunlar dahilinde sizlere perküsyon dersleri vermektedir. Renk renk olduğu için eğlenceli bir görüntüye sahiptir ve bu nedenle çocuklar tarafından çok fazla ilgi görür. Eğlenceli müziklerin yapıldığı bu müzik aleti, aynı zamanda öğretici olması bakımında da büyük önem taşımaktadır. Müzik konusunda bilgi sahibi olmak için telefon numaramız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Niçin Octave Eryaman Müzik Kursu? başlıklı makalemizde Eryaman Müzik, Eryaman Müzik Dersi ve Eryaman Müzik Kursu hakkında bilgiler verilmektedir.

02 Mayıs 2019
45 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?

Call Now ButtonAramak İçin Hemen Tıklayın