Akustik Gitar

Eryaman Octave Müzik akustik gitar dersi

Müzik enstrümanları arasında her tarzdan müzik türü için kullanılabilen gitar, bu özelliğiyle öteki müzik aletlerinden ayrılır. Hem de gitar, müziğe ilgi duyan kişilerce en çok öğrenilmek istenen çalgı aletidir. On farklı türüyle müzik endüstrisinde önemli bir yer edinen gitar çalmasını öğrenmek için uzman hocalar nezdinde ki kursumuza sizi de bekliyoruz!

Niçin gitar kursu?

Gitara ilgi duyan herkes için farklı seviyelerde gerçekleşen kursumuza herkes katılabilir. Temel düzeyden ileri düzey eğitim programı dahilinde gitara yönelik öğrenilmesi ihtiyaç duyulan teorik bilgi ve ergonomik becerilerin geliştirilmesi sağlanıyor. Hobi olarak gitar çalmayı düşünen kişiler yada kendi sanatını icra etme benzer biçimde hayalleri bulunanlar, uzman eğitim ekibine sahip kursumuzda hayallerini notalara dökmek için ilk adımı atabilirler.

Niçin Octave Müzik kursu?

Eryaman Müzik Kursu, müşteri memnuniyeti parolası ile hizmetlerini tüm hızıyla sürdürmeye devam ediyor. Müziğin toplumu ayakta tutmak için önemli etkenlerden biri olduğunun farkında olan ekibimiz, tüm hızıyla sizlere yardımcı olmaya devam etmektedir. Siz de Eryaman Müzik kursuna kayıt olarak, bu alanda kendinizi geliştirme şansına sahip olabilirsiniz. Müzik, hem bir tutku hem de bir iş olabilir sizin için. Eğer Müziği hayatınızın geçim kaynağı yapmak isterseniz, çok büyük emek vermeniz gerektiğini unutmamalısınız. İlk adım olarak Eryaman müzik kursu tercihinde bulunabilirsiniz…

Ayrıca ; Ankara Eryaman gitar kursu, Ankara’nın en iyi gitar hocalarını bünyesinde bulunduruyor. Grup derslerinden ziyade bireysel özel derslerini daha doğru buluyor ve ısrarla öneriyoruz. Müzik evimizde ise bireysel ders vermeye özen gösteriyoruz enstürman derslerinin dershane anlayışı ile aktarılmasının doğru bulmuyoruz.

Hangi tür gitarla başlamam gerekir?

Gitar türleri ona ayrılır. Maksimum bilinen gitar türü ise klasik, akustik, bass ve elektro gitardır. Bunların kullanım alanları farklı olmakla beraber ilk defa gitar kullanacak kişilerin klasik gitarla başlamaları uygun olabilir. Bunun sebebi klasik gitar kullanımın diğerine nispetle daha basit olması ve klasik gitarın daha ucuz olmasıdır. Sadece elektro gitar kullanma hususunda arzulu olan kişilerin öğrenmeye sürecinin başından sonuna kadar elektro gitar kullanmaları daha uygundur.

Gitar kursunda neleri öğreneceğim?

Gitar kursu programımızın sıkıcı olmaması adına kurs hocalarımız tarafınca planlanan eğitim süreci, tamamen kursiyerlerin çalmaktan hoşlanabilecekleri parçalar üzerinden ilerler. Böylece derse ilgi ve alakanın daha üst seviyeye çıkarılması hedeflenir. Sevdiğiniz parçalar üzerinden gitar kullanımına vakıf olmayı öğrenirken eğlenceli bir eğitim zamanı yaşayacaksınız.

Gitar kursu fiyatları çok mu yüksek?

Kursumuz tarafınca Ankara Eryaman’da dersliğimizde verilen modern ve çağdaş gitar eğitimlerimiz, herkesin bütçesine uygun şekilde fiyatlanıyor. Kursiyerlerimize daha iyi dersliklerde ve nezih ortamda eğitim verebilmek için ne çok yüksek, ne de çok ucuz bir fiyat politikası izliyoruz. Kaliteden ödün vermemek için tutarlarımızı yüksek tutmak yerine, bu işe gönül vermiş ekiple birlikte çalışıyor ve her insanın memnun kalacağı fiyat tarifesini kursiyerlerimize sunuyoruz.

Akustik Gitar Nedir?

Esasında akustik gövdeli tüm gitarların genel ismi akustik gitardır. Sadece Akustik Gitar Genel tanımı Çelik Telli Akustik Gitara verilmiştir. Zira Naylon telli Akustik gitar Klasik Gitar ismiyle daha ünlüdür.

Yani denilebilir ki; Çoğunlukla 19 – 20 perdeli çelik telli, naylon telli akustiğe göre daha geniş gövdeli enstrümana Akustik Gitar genel ismi verilmektedir. Literatüdeki ismi ise Çelik Telli Akustik Gitar dır.

Beden yapısı bakımından minimumından şekil itibariyle Naylon telli ile çelik telli benzeşiyor benzer biçimde göründe de; aralarında teknik bakımdan ciddi farklar vardır. Örneğin en başta isimlerini veren tel değişiklığı azcaımsanmayacak derecede ciddi fark yaratmaktadır. Bu farklılık enstrümanı müzik türünden çalış tekniğine kadar pek çok noktada ayrıştırmaktadır. Çelik telli akustik daha parlak ve tiz bir sese sahipken, naylon telli daha mat ve kalın bir tona haizdir.

Çelik telli akustik Rock, Folk, Blues, Jazz benzer biçimde türlerde tercih edilirken, naylon telli Klasik Müzik, Flamenco ve Latin müziklerinde kullanım alanı bulmaktadır.

Çelik Telli Akustik Gitar Klavye yapısı bakımından Elektro gitara çok yakın oluşu nedeniyle elektro gitar kullanıcıları tarafından daha çok tercih edilir. Ek olarak Çelik Telli Akustik gitar ile Elektro Gitarın Vuruş teknikleri de çok yakındır. Her iki enstrümanda da pena kullanılabilir.

Çelik Telli Akustik gitar 1900′lerin başında endüstri devrimi takip eden dönemde buluş edilmiş, bu tarihten bu yana tüm modern tarzlarda yoğun bir halde kullanılmıştır. Elektro Gitarın Babası, Klasik Gitarın Oğlu olarak kabul edilebilir. Zira Klasik gitardan esinlenilerek buluş edilmiş daha sonra elektro gitara esin kaynağı olmuştur.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi Çelik Telli Akustik Gitar Daha Çok çağdaş tarzlarda kullanılmaktadır. Bu nedenle bizler enstrümanı çağıl gitar alanında değerlendirmekte ve bu ortak ana dalda Eğitimlerini sürdürmekteyiz.

Bir önceki yazımız olan Klasik Gitar başlıklı makalemizde Eryaman Gitar Kursu, Eryaman Gitar Dersi ve Eryaman Klasik Gitar Kursu hakkında bilgiler verilmektedir.

04 Nisan 2019
473 kez görüntülendi
Call Now ButtonAramak İçin Hemen Tıklayın